Botoks jest jedną z najczęściej stosowanych substancji medycynie kosmetycznej.

Botoks inaczej znany jako toksyna botulinowa stanowi jedną z częściej stosowanych mieszanin we współczesnej medycynie kosmetycznej. Równocześnie, ze względu na nieznajomość sposobu, w jaki działa toksyna botulinowa wśród niektórych osób wzbudza sprzeczne uczucia. Czym jest toksyna botulinowa? W myśleniu większości ludzi blizny Lublin to zabieg kosmetyczny, którego celem jest usunięcie zmarszczek na twarzy. Usunięcie zmarszczek ma odbywać się poprzez zaaplikowanie toksyny botulinowej, która to „wypełnia” zmarszczki na twarzy.

Rzeczywistość jednak jest zupełnie inna! W jaki sposób w rzeczywistości przebiega ten coraz bardziej popularny zabieg kosmetyczny? Botoks naprawdę polega na wstrzyknięciu toksyny botulinowej w okolice zmarszczek, jednakże nie w celu ich uzupełnienia, a wyłącznie w celu unieruchomienia tych mięśni, które są odpowiedzialne za ich powstanie! Mówiąc inaczej, toksyna unieruchamia mięśnie, dzięki czemu organizm może uruchomić naturalny proces regeneracji, skutkujący wygładzeniem zmarszczek. Konsekwencje zabiegu Toksyna botulinowa znana również jako jad kiełbasiany to bardzo mocna trucizna, jaka jeśli dotrze do ukł. pokarmowego może być przyczyną silnego zatrucia. Jednocześnie zaaplikowanie tej toksyny w mięśnie nie wywołuje żadnych skutków ubocznych.

Osoba , której zaaplikowano toksynę w mięśnie, nie tylko nie musi przejmować się potencjalnym zatruciem, lecz także bliznami , które miałyby powstawać w wyniku zabiegu. Ewentualne blizny mające być rezultatem skorzystania z zabiegu to jedynie bajka! Botox powoduje jedynie zaczerwienienie, które po pewnym czasie znika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *