Są częścią osobowości człowieka.

Dzisiaj perfumy łączą się z mocno z naszym życiem. Perfumy są częścią osobowości człowieka. Ich zapach ma duży wpływ na nasz nastrój oraz jest magnesem do przyciągania innych ludzi do nas. Używane przez nas perfumy podkreślają nasz charakter oraz emocje. Ładny zapach perfum wpływa na nasze samopoczucie. Poprzez zapach pokazujemy swoją osobowość. To wspaniała wskazówka dla osób, które poszukują drugiej połówki. Pewne jest to, iż umówimy się na kolejną randkę wyłącznie z osobą, której zapach perfum okazał się dla nas inspirujący, przyjemny. Tak więc perfumy to znak rozpoznawczy ludzi. Wybieramy różne zapachy, które możemy podzielić na pięć kategorii: orientalne, cytrusowe, kwiatowe, szyprowe (drzewno-cytrusowe), drzewne. Jak dużo zapachów, tyle emocji i osobowości kobiecych. Natomiast mężczyźni najczęściej wybierając perfumy drzewne (cedr, drzewo sandałowe), chypre (zapachy drzewno-cytrusowe), fugere (zapachy paprociowe). Właściwie każdy facet jest inny. Używane przez niego perfumy wskazują na jego charakter.

Delikatniejsze zapachy stosują często osoby wrażliwe. Z kolei mocniejsze zapachy przypisuje się osobom postrzeganym jako ambitne i pewne siebie. Obecnie dużo najbardziej znanych ludzi, których określamy mianem „gwiazd” reklamuje swoją osobą perfumy. Jest to dla wielu ludzi zachęta do zakupu i wypróbowania tego właśnie perfumu. Kupujemy markowe perfumy męskie, głównie ze względu na ich trwałość i jakość.

Postacie, które dają nazwę konkretnym zapachom są ludźmi, z którymi chętnie się identyfikujemy. Jest to ważny czynnik motywujący do kupna danych perfum.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *